loader image
Extinction Rebellion Turkey

Ölüm’ü Gör: Türlere Veda

by Extinction Rebellion Turkey
720 720 people viewed this event.

Türler eşi benzeri görülmemiş bir hızda yokoluşa sürükleniyor. Son yayınlanan Birleşmiş Milletler IPBES raporuna göre 1 milyon tür yokoluşun eşiğinde. Birçoğu çoktan yok oldu ve bunun temel sorumlusu da insanlar.

Her gün bitki ve hayvan türlerinin tükenmesine tanıklık ediyor, iklim felaketinin yıkıcı etkilerini görüyoruz. Peki ne kadar süre seyirci kalacağız?

Söylediğimiz şarkıları ve türküleri, çocuklarımızın baş ucunda okunan masalları dinlemeye devam edebilecek miyiz? Yoksa hepimiz bir varmış bir yokmuş masalına mı dönüşeceğiz?

Tutacak yasımız, doğaya karşı bir sorumluluğumuz, gerçekleştirmemiz gereken bir isyanımız var.

12 Mayıs günü hep birlikte Maçka Parkı’nda türlerin gerçek Ölüm’ünü temsili olarak gösteriyoruz, Sebep olduğumuz yıkımla yüzleşiyoruz.

Programımız sabah 10.00’da Erol Benjamin Scott eğitmenliğindeki Yoga eğitimimizle başlıyor. Gelmek için mat getirmenize veya daha önce yoga yapmış olma gibi bir zorunluluğunuz da yok.

Daha sonrasında oturup Maçka Parkı’nın tadını çıkarıyor, ekolojik krizi ve türlerin yokoluşunu konuşuyoruz. Yanınızda yiyecek ve içeceklerinizi de getirebilirsiniz tabii.

16.00’da ise Maççka Parkı havuzun orada türlerin yokoluşunu gündeme getirmek amaçlı temsili olarak hep birlikte ölüyoruz.

To register for this event please visit the following URL:

 

Date And Time

12 May 2019 @ 16:00 to
12 May 2019 @ 17:00
 

Event Category

Share With Friends